Не е ли време за създаване на „кооперативен” научно-приложен център в областта на птицевъдството или свиневъдството? Едни от най-мощните и авторитетни структури в тази област са по някакъв начин свързани със съответните производители. GD Deventer е създаден през 1919 година от сдружение на холандски фермери. В настоящия момент е световен център, в който годишно се изследват няколко милиона проби. На всички е известно нивото на холандското животновъдство. Защо трябва да откриваме топлата вода?! В съвременния свят успява този, който е най-гъвкав и иновативен. Ако не проумеем, че без тези пусти иновации няма нито конкурентна IT промишленост, нито конкурентно птицевъдство, нито конкурентно свиневъдство, та ако не го проумеем това нещо, ще си останем на опашката.
Лошото е, че подобно усилие трябва да бъде общо. Възможно ли е да се случи в България? Да се съберат на едно място няколко българи и да решат да направят нещо заедно, да повярват, че ползата ще е обща, а няма да е далавера? Не знам. По-скоро май е невъзможно...
Понякога има неща, които ме тормозят. В древността процедурата е била следната: изкопаваш дупка някъде насред полето, извикваш си болките и ти олеква! Високотехнологичният вариант се нарича блог - тук мога да си викам колкото искам, че цар Мидас има магарешки уши! Нали той беше с магарешките уши?! :-)
ЩУРАЦИ!
четвъртък, 10 юли 2008 г.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
2 коментара:
Тук трябва да си припомним библейската притча за новото вино и вехтите мехове.
За да има "иновации", трябва да има "иновативен подход" - а водещите фактори у нас все се опитват да вървят по утъпкани пътеки.
Ако попрочетете нещо за най-успешните компании в света - ще видите, че при тях все има нещо, дето не е "като при хората". Любимият ми премер е Джонсън & Джонсън, където не може да занесеш какъвто и да е доклад или изобщо писмен документ на когото и да било от най-низшия до най-висшия шеф, който е с обем повече от 1 (една!) машинописна страница. Всеки материал над тоя обем се връща или направо се хвърля в кошчето. Достатъчно е да направим едно малко сравнение с отчетите и докладите в нашите фирми и държавни структури още от едно време та до ден днешен, които като правило са по стотина страници. Но кой знае защо, гигантът Д&Д може да бъде управляван /и то добре/ с документи от по една страница, докато нашата величествена индустрия и с доклади от по 500 пак отиде в батака.
Podkrepyam izcyalo ideyata!!!Dano v nai-skoro vreme da ima kude i kak na pove4e mesta i na DOSTUPNA CENA da se izsledvat FURAJNITE KOMPONENTI!!!Ne vsi4ki jivotnovudi imat vasmojnosti za sobstvenno furajoproizvodstvo!TAKA...nai- posle nyakoi VELIK furajoproizvoditel da vleze v zatvora!!!!!Dano sme jivi......
Публикуване на коментар