"България е разделена на няколко феодално-ветеринарни княжества. Всяко владение събира различни по размер такси за една и съща дейност. Например, изследването за салмонела, което се извършва (или поне би трябвало да се извършва) според изискванията на един и същ стандарт, с един и същ разход на труд и консумативи, по една и съща Тарифа, одобрена от министерски съвет, на едно място ще ви струва 8 лева, на друго - 10, на трето - 17 и т.н. до 30. Опитът ви да се ориентирате в механизмите на изчисляване на таксата няма да доведат до успех. Няма връзка между размера на такса смет в съответното княжество и такса салмонела. Няма да откриете и връзка с размера на княжеството, нито с коремната обиколка на съответния кавхан-ветеринар, нито пък с възрастта му или пък с титлите и званията му. Пълна мистерия! Иначе всички се кланят на върховния ветеринарен жрец в София и твърдят, че почитат скрижалите му, които пък им забраняват користолюбието - сиреч стопанската дейност. Но явно ги четат като студент по ветеринарна медицина в сесия - топографската анатомия. Това е все едно да ви таксуват с такса смет апартамента в центъра на София като шапрон в покрайнините на Сатовча."
Из "Пътеводител на ветеринарно-галактическия стопаджия"
Авторът е неизвестен, описваната епоха - също. Приликата с реално съществуващи служби и тарифи е случайна. Иначе нарушенията на нормативната уредба са съвсем реални и безнаказани. И до днес...
Понякога има неща, които ме тормозят. В древността процедурата е била следната: изкопаваш дупка някъде насред полето, извикваш си болките и ти олеква! Високотехнологичният вариант се нарича блог - тук мога да си викам колкото искам, че цар Мидас има магарешки уши! Нали той беше с магарешките уши?! :-)
ЩУРАЦИ!
петък, 31 октомври 2008 г.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
3 коментара:
добре и няма комисия за защтита на потребителя?
И аз се сетих за защита на потребителя. Ами изглежда няма.
Грешка-съкращението е КЗК,на потребителя-майната му,интересно става с КЗК понякога...
Публикуване на коментар